Tag - kredyt hipoteczny

Entries feed - Comments feed

Friday, August 9 2019

Koniec z wynajmem – czas na kredyt hipoteczny!

Wreszcie, masz zamiar pożegnać się z życiem w wynajmowanych mieszkaniach i niedogodnościach związanych z płaceniem wielkich sum w czynszach lub opłatach leasingowych każdego roku. Musisz być podekscytowany i nie możesz się doczekać, aby pozostać we własnej posiadłości. W ten sposób czujesz, że kupujesz swój dom po raz pierwszy, a to uczucie z pewnością leży daleko od ryzyka i poświęceń, które musisz przy okazji zrobić.

Ale to, na co prawdopodobnie nie jesteś przygotowany, to skomplikowany, zniechęcający i drenujący energię proces związany z pierwszym zakupem domu. Niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, czy duży, luksusowy apartament, całe doświadczenie jest w większości takie samo. Będziesz musiał zaoszczędzić odpowiedni depozyt, przeszukać sieć w celu uzyskania soczystych ofert kuszących w domach na sprzedaż, znaleźć i ubiegać się o kredyt hipoteczny itp.

Na szczęście ten przewodnik dla kupujący nieruchomości po raz pierwszy ułatwia cały proces i pomaga uniknąć luk i rygorów. Spójrz!

Ile depozytu potrzebujesz na zakup domu? Zakładając, że musisz odłożyć sporą sumkę na depozyt, wymagany koszt może wynosić od 5% do 20% wartości preferowanej nieruchomości. Oznacza to, że jeśli koszt domu wynosi 150 000 zł, pamiętaj, aby zaoszczędzić co najmniej 7500 zł, aby mieć dostęp do szerszej gamy tańszych kredytów hipotecznych.

Continue reading...