ABC Kredytu gotówkowego

Trudne chwile w domowym budżecie pojawiają się u większości Polaków. W takiej sytuacji jednym z kilku wyjść jest zaciągnięcie kredytu. Jednak w sytuacji kiedy banki oferują nam tak wiele różnorodnych ofert zastanawiamy się która z nich będzie dla nas najbardziej korzystna. To na jaki rodzaj kredytu się zdecydujemy zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego na co chcemy pożyczyć pieniądze, ale też ile chcemy pożyczyć i na jaki okres. Jeżeli potrzebujemy nie dużej kwoty na załatanie tyko dziury w domowym budżecie bądź też niewielki zakup najlepszym wyjściem będzie pożyczka gotówkowa.

Pożyczka gotówkowa to rozwiązanie, w ramach którego jedna strona w tym przypadku bank pożycza drugiej, na ustalonych warunkach, konkretną kwotę pieniędzy. Należy zaznaczyć, że pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy nie oznaczają tego samego.

Jeżeli jesteśmy w sytuacji, w której nasze konto świeci pustkami, a potrzebujemy konkretnych środków finansowych, często decydujemy się na skorzystanie z dostępnych produktów bankowych. Jednym z nich jest pożyczka gotówkowa. Z zatem co kryje się pod tym terminem?

Pojęcie pożyczki gotówkowej obejmuje dwie strony: pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę, a przedmiotem pożyczki jest konkretna kwota pieniędzy. Pożyczka gotówkowa jest związana z określoną odpłatnością przekazywaną przez pożyczkobiorcę na rzecz pożyczkodawcy. W roli pożyczkodawcy może wystąpić również osoba fizyczna, o ile przedmiotem pożyczki są jej własne środki pieniężne. W przypadku pożyczek nie ma też konieczności określania, na co spożytkujemy otrzymane pieniądze.

Czy warto brać pożyczkę?

To pytanie zadaje sobie wiele osób! Wziąć pożyczkę czy też nie. Drugie pytanie jakie sobie zadajemy to gdzie wziąć pożyczkę gotówkową i na co zwrócić szczególną uwagę? Zacznijmy od dokładnej analizy naszych obecnych i przyszłych możliwości finansowych, a przede wszystkim zadajmy sobie proste pytanie – czy będzie nas stać na spłacenie podobnego zobowiązania? Zastanawiamy się też która pożyczka będzie dla nas najlepsza, ale właściwie co to jest dobra pożyczka? Analizując dostępne oferty i wybierając odpowiednie dla siebie rozwiązanie, musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, między innymi oprocentowanie pożyczek gotówkowych. Trzeba wiedzieć, jakie jest RRSO, a więc rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jednak pamiętajmy o tym, że liczy się nie tylko najniższe oprocentowanie dla pożyczki gotówkowej. Najważniejsze jest też, by mieć świadomość całkowitych kosztów danej pożyczki i tego, ile w ostateczności będziemy musieli oddać i jakie konsekwencje czekają nas, jeśli nie uiścimy raty w wyznaczonym czasie. Oczywiście, to tylko niektóre z czynników, które wymagają naszej uwagi.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://czystyzysk.net/index.php?trackback/40

This post's comments feed