Kredyt hipoteczny czy warto

Każdy z nas marzy o własnym domu bądź mieszkaniu, daje nam to poczucie bezpieczeństwa i stabilności, niestety ni każdy morze sobie pozwolić na takie rozwiązanie z własnych środków. Zwykle jest to największa inwestycja w życiu, i nie obejdziemy się tu bez zaciągania kredytów. Liczba kredytobiorców w zasadzie rośnie z roku na rok, co więcej coraz więcej osób spłaca też kredyt przed czasem. Kredyty hipoteczne zwyczaj zaciągane są na około 25-30 lat jednak spłacane są często o połowę szybciej.

Niskie stopy procentowe

Do zaciągania kredytów zachęca Polaków przede wszystkim chęć posiadania własnego mieszkania, ale również niski poziom stóp procentowych. W Polsce z roku na rok buduje się coraz więcej mieszkań, a mimo to w dalszym ciągu ich brakuje przez co ceny mieszkań za metr ciągle idą w górę. Sytuacja ta może być z roku na rok coraz gorsza z uwagi na rosnącą liczbę gospodarstw domowych, poprawiającą się sytuację dochodową Polaków i ciągły rozwój rynku kredytów hipotecznych.

Co zrobić, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Mimo tego e kredyty hipoteczne są bardzo popularne to nie każdy może otrzymać pozytywną decyzję banku. Kredyt hipoteczny możemy zaciągnąć na zakup mieszkania, domu lub działki budowlanej, czasami banki udzielają tez kredytów na remont mieszkania. W zasadzie kredyt hipoteczny możemy otrzymać w każdym banku, jednak każdy z banków może zaproponować nam inne warunki, dlatego tez przed podjęciem decyzji zaciągnięciu kredytu warto porównać ze sobą oferty różnych banków. Aby otrzymać kredyt hipoteczny musimy spełnić szereg różnych warunków - przede wszystkim posiadać zdolność kredytową, pewność dla banku, że jesteśmy w stanie spłacić kredyt. Zależy ona od kilku czynników, m.in.:

dochód - najlepiej z tytułu umowy o pracę, umowy o dzieło lub działalności gospodarczej – muszą być legalne i regularne,

comiesięczne zobowiązanie finansowe wysokość wszystkich posiadanych rat, innych zaciągniętych pożyczek, alimentów, obciążeń na karcie kredytowej itp., bądź jeszcze inne stałe wydatki

liczba osób w gospodarstwie domowym – kredyt hipoteczny warto zaciągać jeszcze przed założeniem rodziny wówczas nasza zdolność jest dużo lepsza.

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego to jedna z ważniejszych decyzji w naszym życiu ponieważ kredyt będziemy spłacać przez kilkanaście długich lat. Często przed podjęciem tej decyzji zastanawiam się ile musimy zarabiać, by otrzymać kredyt hipoteczny. Jak się okazuje wszystko zależy od polityki wewnętrznej banku w którym chcemy zaciągnąć kredyt hipoteczny. W większości przypadków już niewielkie, ale regularne dochody, mogą nam zapewnić możliwość wzięcia kredytu. Oczywiście im więcej zarabiamy, tym lepszą ofertę może zaproponować nam bank. Małżeństwo osiągające co miesiąc dochody na poziomie ok. 3 tys. na osobę, może już uzyskać kredyt hipoteczny. Bardzo ważny jest również wkład własny, bez niego żaden bank nie udzieli nam kredytu, z reguły banki oczekują od nas 10 bądź 20 procent wartości kupowanej nieruchomości. Poza tym, że posiadamy odpowiednią zdolność kredytową i wkład własny, oprócz dobrej i stabilnej sytuacji finansowej, bank będzie wymagał od nas również nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Kwota, o którą wnioskujemy musi być adekwatna do wartościowi tego mienia. Profesjonalnej wyceny dokonuje rzeczoznawca majątkowy. Możemy obciążyć zarówno hipotekę kupowanej nieruchomości jak i tej którą już posiadamy, w zasadzie dla banku nie ma to większego znaczenia. Niemniej jednak wart wcześniej to sprawdzić..

They posted on the same topic

Trackback URL : http://czystyzysk.net/index.php?trackback/36

This post's comments feed