Koniec z wynajmem – czas na kredyt hipoteczny!

Wreszcie, masz zamiar pożegnać się z życiem w wynajmowanych mieszkaniach i niedogodnościach związanych z płaceniem wielkich sum w czynszach lub opłatach leasingowych każdego roku. Musisz być podekscytowany i nie możesz się doczekać, aby pozostać we własnej posiadłości. W ten sposób czujesz, że kupujesz swój dom po raz pierwszy, a to uczucie z pewnością leży daleko od ryzyka i poświęceń, które musisz przy okazji zrobić.

Ale to, na co prawdopodobnie nie jesteś przygotowany, to skomplikowany, zniechęcający i drenujący energię proces związany z pierwszym zakupem domu. Niezależnie od tego, czy jest to mieszkanie, czy duży, luksusowy apartament, całe doświadczenie jest w większości takie samo. Będziesz musiał zaoszczędzić odpowiedni depozyt, przeszukać sieć w celu uzyskania soczystych ofert kuszących w domach na sprzedaż, znaleźć i ubiegać się o kredyt hipoteczny itp.

Na szczęście ten przewodnik dla kupujący nieruchomości po raz pierwszy ułatwia cały proces i pomaga uniknąć luk i rygorów. Spójrz!

Ile depozytu potrzebujesz na zakup domu? Zakładając, że musisz odłożyć sporą sumkę na depozyt, wymagany koszt może wynosić od 5% do 20% wartości preferowanej nieruchomości. Oznacza to, że jeśli koszt domu wynosi 150 000 zł, pamiętaj, aby zaoszczędzić co najmniej 7500 zł, aby mieć dostęp do szerszej gamy tańszych kredytów hipotecznych.

Znajdź kredyt hipoteczny Zanim to zrobisz, sprawdź, czy masz korzystną ocenę kredytową, ponieważ pozwoli to zaoszczędzić tysiące funtów na dłuższą metę. Następnie zbadaj rynek pod kątem najlepszych kredytów hipotecznych, zazwyczaj na podstawie ich przydatności i przystępności. Być może będziesz musiał skonsultować się z doradcą ds. Kredytów hipotecznych lub skonsultować się z listą kontrolną hipotek - obie mogą pomóc w złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny krok po kroku.

Wybierz odpowiednią nieruchomość Kiedy w końcu dowiesz się, ile możesz zabezpieczyć, zacznij szukać najlepszych domów, które mieszczą się w twoim przedziale cenowym. Zalecany jest margines bezpieczeństwa, ponieważ płatności hipoteczne podlegają zmiennym stopom procentowym. Na tym etapie jednak bądź bardzo bystry i wytrwały podczas przeglądania nieruchomości dostępnych do zakupu.

Będziesz potrzebował prawnika Gdy Twoja oferta zostanie zaakceptowana, późniejszy proces przenoszenia może być najlepiej przeprowadzony przy pomocy prawnika. Adwokat ma za zadanie wyrównać cały proces i upewnić się, że ??wszystko zostanie zakończone w sposób zgodny z prawem i zgodny z prawem. Jednak znajdź kogoś, do kogo możesz łatwo uzyskać dostęp, ponieważ będzie to wymagało wielu spotkań i podpisywania kilku dokumentów.

Twój prawnik będzie miał za zadanie również zadbać o podpisanie i wymianę umów. Również sprzedawca poprosi o wpłaty depozytów (5-20%). Następnie pożyczkodawca przekazuje pieniądze prawnikowi, który następnie przekazuje środki sprzedawcy, który przekazuje klucz do nowego domu za pośrednictwem agenta nieruchomości.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://czystyzysk.net/index.php?trackback/33

This post's comments feed