Kredyt samochodowy bez wkładu własnego

Z pewnością każdy z nas marzy o nowym luksusowym aucie, jednak innych wydatków jest tak dużo, że kupno auta odkładamy na później, ponieważ najzwyczajniej w świecie nas na to nie stać i nie dysponujemy tak dużą kwota pieniędzy. Na szczęście wiele banków wychodzi nam naprzeciw stawiając przed nam możliwość zaciągnięcia kredytu samochodowego. Jak się nawet okazuje większość banków udziela kredytu samochodowego na całą wartość samochodu czyli bez tak zwanego wkładu własnego. money-1235580_640.jpg

Kredyt bez wkładu własnego Zdarza się jednak, że kredyt bez wkładu własnego przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla osób które kupują nowe samochody z salonu, bądź maksymalnie, dwu trzy letnie. Wartość takiego kredytu nie powinna przekraczać kwoty 100 tysięcy, a kredyt powinien być przyznawany w standardowej procedurze czyli bez uproszczeń. Potencjalny kredytobiorca jest zobowiązany dostarczyć bankowi zaświadczenie o wysokości swoich dochodów. W momencie kiedy decydujemy się na kupno auta starszego wówczas bank z pewnością będzie się domagał od nas wkładu własnego a im starszy będzie samochód tym wkład będzie musiał być większy.

Niektóre banki udzielają kredytów na pełną wartość samochodu i nie wymagają wówczas wkładu własnego, a kredyt może być udzielony nawet na 120% wartości samochodu. Te dodatkowe pieniądze udzielone przez bank przeznaczone są na poniesienie kosztów związanych z jego zakupem takich jak ubezpieczenie AC, OC, NW, czy nawet ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy.

To cz bank udzieli kredytu na całą wartość samochodu zależy przede wszystkim jak już wspominaliśmy od wartości i wieku samochodu, a także od wysokości dochodów potencjalnego kredytobiorcy. W niektórych bankach dla samochodów nie starszych niż 6 lat istnieje możliwość skredytowania pełnej wartości samochodu, natomiast dla samochodów powyżej sześciu lat wkład własny wynosi od 10 % wartości samochodu, wszystko zależy oczywiście od roku produkcji, ceny pojazdu a także od wysokości dochodów kredytobiorcy.

Wiele banków ma w swojej ofercie wiele ciekawych ofert kredytu, jednak zdarza się też tak, że to co widzimy w reklamie nieco odbiega od rzeczywistości i ostatecznie możemy być nieco zawiedzeni. Dlatego też zanim podejmiemy ostateczną decyzje o kredycie, warto zapoznać się z kilkoma ofertami w różnych bankach, a nawet zasięgnąć porady fachowców. Nie zapomnijmy wówczas o banku z którego usług już korzystamy, być może ten bak będzie miał dla nas jako dla swojego stałego klienta zdecydowanie lepszą ofertę niż pozostałe banki.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://czystyzysk.net/index.php?trackback/25

This post's comments feed