Upadłość konsumencka – co warto wiedzieć?

Spirala zadłużenia to jeden z największych problemów wielu gospodarstw domowych w Polsce. Kredytowanie potrzeb wiąże się z ryzykiem nagłej utraty płynności, co powoduje ograniczenie możliwości regulowania bieżących zobowiązań. Jeżeli podpisałeś umowę kredytową, a nie spłacasz rat grozi ci przede wszystkim przejęcie zabezpieczeń majątkowych i rozwiązanie współpracy. To prowadzi do potrzeby spłaty całości kredytu wraz z odsetkami. Upadłość konsumencka to skrajny ratunek dla konsumenta, ale niestety nie dla każdego. W artykule zobaczysz na jakich warunkach możesz skorzystać z upadłości konsumenckiej i czy to jedyny ratunek w przypadku problematycznego zadłużenia? photo__17_.jpg

Na czym polega procedura upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumenta dotyczy prawa upadłościowego. W Polsce upadłość konsumencka poprawia się pod względem dostępności w ostatnich latach. Złożenie wniosku do sądu nie wymaga skomplikowanych procedur, chociaż na pewno warto wspierać się doświadczeniem dobrych kancelarii prawnych, aby nie popełnić żadnych błędów. Wtedy rozpatrzenie prośby jest praktycznie pewne. Upadłość konsumencka obowiązuje jedynie osoby fizyczne, które nie są w stanie płacić rat nie ze swojej faktycznej winy. Upadłość konsumencka to szansa dla osób, które spotkały zdarzenia losowe, często nietypowe. Powodzie, niezawiniona utrata pracy, wszystkie zdarzenia niezależnie od dłużnika uprawniają do składania podobnych wniosków. Bankructwo ogłasza się zawsze publicznie. Z tego powodu trzeba bardzo dokładnie przemyśleć ogłoszenie upadłości. Taki człowiek nie zaciągnie już kredytu gotówkowego na normalnych warunkach. Można powiedzieć, że upadłość konsumencka praktycznie wyklucza z rynku kredytowego. Upadłość można w Polsce ogłaszać w cyklach dziesięcioletnich.

Systematyczne wychodzenie na prostą

W procesie upadłości chodzi o przekazanie całego majątku syndykowi. W ten sposób dochodzi do likwidacji i zaspokojenia niektórych roszczeń. Dochodzi do tego kilkuletni plan spłaty, który może zostać w niedługim okresie całkowicie anulowany. Plan spłaty jest zawsze dopasowany do bieżących możliwości dłużnika. Z majątku dłużnik otrzymuje zawsze środki na podstawowe koszty utrzymania. W ten sposób cała procedura jest z perspektywy bankruta dość opłacalna. Najważniejsza zaleta upadłości to natychmiastowe zatrzymanie naliczania odsetek karnych i dodatkowych kosztów windykacyjnych. Poza upadłością konsumencką możesz skorzystać z negocjacji, refinansowania, konsolidacji, samodzielnej wyprzedaży majątku. Co myślisz o upadłości konsumenckiej?

They posted on the same topic

Trackback URL : http://czystyzysk.net/index.php?trackback/23

This post's comments feed