Kredyt gotówkowy bez tajemnic – nie daj się oszukać!

Gdyby zadać kilku osobom parę przypadkowych pytań na temat kredytu gotówkowego to z pewnością otrzymalibyśmy złe odpowiedzi. Nieznajomość prawa bankowego wiąże się często z nieprawidłowym doborem kredytu gotówkowego. Jak się przed tym ustrzec?

Czy tak naprawdę jej potrzebuję?

Większość Polaków podejmuje decyzję pod wpływem impulsu. Na samym początku warto sobie zadać kilka pytań: „Czy zakup może poczekać?”, „Czy mogę odłożyć trochę pieniędzy?” oraz „Czy tak naprawdę jej potrzebuję?”. Nie zdajemy sobie sprawy, że tak naprawdę możemy odłożyć sporą sumę. Jeśli nasza sytuacja na to nie pozwala to niestety będziemy musieli sobie poradzić w inny sposób – wziąć kredyt gotówkowy. Na samym początku powinieneś widzieć co to jest kredyt gotówkowy. Trudno jest brać coś o czym nie ma się zielonego pojęcia. Na początek – kredyty gotówkowe określa ustawa o kredycie konsumenckim. O ile w bankach jest dopuszczalne posiadanie znikomej wiedzy na temat kredytów to w firmie pożyczkowej to niestety nie przejdzie. Podjęcie złej decyzji w tym przypadku może kosztować nas majątek.

Kredyt gotówkowy? Tylko w banku

Według specjalistów powinniśmy się zdecydować na taką usługę tylko i wyłącznie w banku. Po pierwsze, że nieznajomość przepisów może nas kosztować naprawdę dużo i każda pomyłka będzie nam to przypominać. Po drugie – kredytobiorca musi wiedzieć ile wyniesie całkowity koszt kredytu. W przypadku nieznajomości tych parametrów bank to szybko wykorzysta. Dlaczego? Chociażby dlatego, że bank będzie chciał na Tobie zarobić. Dlatego umowy są napisane specyficznym językiem, aby przeciętny Kowalski nie mógł zrozumieć co tak naprawdę tam pisze. Jednak osoba wykształcona z pewnością zauważy pewną różnicę jak i czające się kruczki prawne. Banki często wykorzystują naiwność klientów, mimo tego, że starają się jak za wszelką cenę obniżyć marżę. Z drugiej strony – kto zrezygnował by z okazji, aby zarobić? Mimo szczerych chęci przedstawiciela banku musi on wypełniać swoje obowiązki. Jeśli pracodawca chce, żeby tak traktować klientów to na dłuższą metę nie da się nic z tym zrobić.

Twoja zdolność kredytowa

Najważniejszym czynnikiem jest zdolność kredytowa klienta. Bez niej niestety nie otrzymamy kredytu gotówkowego. Bank w tym wypadku przeprowadza analizę wydatków i ile tak naprawdę klient może przeznaczyć na ratę kredytu. No i najważniejsze – musi sprawdzić, czy poprzednie zobowiązania były spłacane w terminie. O kredyt gotówkowy kalkulator mogą się ubiegać osoby pełnoletnie, ale to znów nie jest takie jednoznaczne. W niektórych bankach musisz osiągać stałe dochody przez co najmniej dwa lata. Dlatego wiek 20-21 lat w niektórych placówkach jest optymalnym wiekiem do starania się o kredyt gotówkowy. Jednak to nie jest jedyny parametr – pod uwagę jest brana także kwota jaką osiągamy co miesiąc z tytułu zatrudnienia o UoP czy też umowę zlecenie.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://czystyzysk.net/index.php?trackback/20

This post's comments feed